PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO
PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ

PROJECT SUPPORTED BY GRANT FROM SWITZERLAND THROUGH
THE SWISS CONTRIBUTION TO THE ENLARGED EUROPEAN UNION

Centra Porad Kolping


 Od marca 2009 funkcjonowały dwa Centra Porad Prawnych i Obywatelskich w Oświęcimiu i Chełmku dla mieszkańców powiatu oświęcimskiego i chrzanowskiego. W kwietniu 2010 otwarto trzecie Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich w Chrzanowie.  Powstanie Centrów było możliwe dzięki projektowi „Bliżej Obywatela – poradnictwo prawne i obywatelskie w powiecie oświęcimskim” realizowanego przez Związek Centralny Dzieła Kolpinga. Projekt zakończono w grudniu 2011 roku.

 

Od stycznia 2011 r. Związek Centralny rozpoczął działalność Centrów Porad Prawnych i Obywatelskich w Bochni, Brzesku, Krakowie, Kocmyrzowie-Luborzycy, Niepołomicach i Nowym Targu. 6 Centrów świadczących bezpłatne porady prawne i obywatelskie zostało otwarte w ramach projektu „Bliżej Obywatela – poradnictwo prawne i obywatelskie". Projekt zakończono w grudniu 2013 roku.

 

Od listopada 2013 r. funkcjonuje Centrum Porad Obywatelskich w Krakowie, świadczące bezpłatne porady obywatelskie. Centrum prowadzone jest w ramach projektu „Bliżej Obywatela”  przy wsparciu Szwajcarii, w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Projekt skierowany jest do osób z terenu woj. małopolskiego znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, mających potrzebę skorzystania z informacji, konsultacji i porad obywatelskich. Planowane zakończenie projektu: wrzesień 2014 roku. 

 

Od września 2014 r. działania prowadzi Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich w Krakowie, świadczące bezpłatne porady prawne i obywatelskie. Centrum prowadzone jest w ramach Projektu „Z pożytkiem dla Obywatela. Tworzenie warunków rozwoju bezpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego” współfinansowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Projekt skierowany jest do osób z terenu woj. małopolskiego znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, mających potrzebę skorzystania z pomocy prawnej. Planowane zakończenie projektu: grudzień 2014 roku. 

 

 

Adres oraz godziny pracy Centrum podane są w zakładce: kontakt.

 

ZAPRASZAMY!

 Bliżej ObywatelaBiuletynCiekawe artykułyGaleriaPokój prasowy

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera

Sonda

Czy jest Pan/Pani zadowolony/a z udzielonej porady w Centrum?
Statystyka

Kraków
Liczba osób:1090
Liczba porad i informacji:2329

Brzesko
Liczba osób:301
Liczba porad i informacji:620

Bochnia
Liczba osób:331
Liczba porad i informacji:732

Oświęcim
Liczba osób:1
Liczba porad i informacji:1

Maków
Liczba osób:1
Liczba porad i informacji:1

www.programszwajcarski.gov.pl
www.swiss-contribution.admin.ch/poland/

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego