Mobilne Centrum Porad „Kolping” w Nowym Targu

2014-05-21

Zapraszamy chętne osoby do skorzystania z oferty Mobilnego Centrum Porad "Kolping" w Nowym Targu.

Centrum będzie udzielać bezpłatnych porad obywatelskich osobom, które będąc w ciężkiej sytuacji życiowej, nie są w stanie samodzielnie rozwiązać swoich problemów z zakresu praw obywatelskich oraz sposobów ich dochodzenia, a sytuacja materialna nie pozwala na skorzystanie z odpłatnej pomocy.
Bezpłatne porady obywatelskie udzielane są z zakresu: mieszkaniowego, rodzinnego, świadczeń socjalnych i ubezpieczenia społecznego, zatrudnienia i bezrobocia, imigracji, finansowych, niepełnosprawności, spadkowych, konsumenckich, własności.

Poradnictwo obywatelskie to takie działania oraz programy poradnicze i informacyjne, które mają na celu edukację obywateli w zakresie ich praw obywatelskich i sposobów ich dochodzenia (polegające na pobudzaniu obywatela do aktywności oraz uczenia go samodzielności i odpowiedzialności za siebie samego- inaczej niż w przypadku poradnictwa prawnego).

Mobilne Centrum Porad „Kolping” w Nowym Targu
Przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa
Ul. Królowej Jadwigi 3b, 34-400 Nowy Targ
Termin: 20.06.2014 czwartek, godz.: 14.00-19.00

Działanie jest realizowane w ramach projektu „Bliżej Obywatela” realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.