Ogólnopolski Kongres Mediatorów Rodzinnych

2014-06-30

Za 5 dni rusza OGÓLNOPOLSKI KONGRES MEDIATORÓW RODZINNYCH

Kongres jest otwartym spotkaniem dla wszystkich zainteresowanych pokojowym rozwiązywaniem konfliktów.
Udział wezmą najlepsi polscy mediatorzy rodzinni, trenerzy o doświadczeniu 25 lat mediacji w Polsce, wykładowcy, nauczyciele, działacze społeczni, pasjonaci społeczni...

3.07.2014 (czw) - DZIEŃ MAZOWIECKI

11:00-14:00 BILANS OTWARCIA;

15.00 17.30 - Warsztaty

Dyrektor Korczak - Czego można się od niego nauczyć? konflikty rodzinne a szkoła Wojciech Lasota, Prezes Fundacji Korczakowskiej
Cyberzagrożenia Nowy wymiar konfliktów w rodzinie Joanna Lizut
Mediacje rodzinne w pomocy społecznej Ewa Adamiak Stowarzyszenie Mosty Porozumienia
Warsztaty korczakowskie Dyrektor Korczak: czego można się od niego nauczyć? konflikty rodzinne a szkoła Wojciech Lasota, Prezesa Fundacji Korczakowskiej

16:00 OKRĄGŁY STÓŁ ORGANIZACJI MEDIATORÓW;

18:00 Kominek Zaczarowani na M

4.07.2014 (pt) - DZIEŃ MAŁOPOLSKI - STANDARDY I JAKOŚĆ NA RYNKU MEDIACJI RODZINNYCH

11:00-13:00 KONFLIKTY RODZINNE W POLSCE;

13:30-15:30 - MODELE PROMOCJI MEDIACJI W SZKOLE;

16:00-17:00 DEBATA Z UDZIAŁEM MŁODZIEŻY BLOKADY POWODOWANE  PRZEZ DOROSŁYCH

17.3018.30 - warsztaty dla rodziców, nauczycieli, pedagogów
Skuteczna komunikacja w konflikcie Leszek Trzaska
W jaki sposób tworzą się skrypty życiowe i jak wpływają na życie dorosłych, relacje rodzinne? Emilia Żurek
Sposób postrzegania konfliktów rodzinnych przez RODK Łukasz Mazur

19:00 wieczór Bułata Okudżawy - poezji i pieśni rosyjskiej i ukraińskiej Andrzej Werbeniec, Joanna Harazińska, Marta Sayed

5.07.2014 (sb) - II TARGI MEDIATORÓW - DZIEŃ MAŁYCH OJCZYZN: WIELKOPOLSKI, PODLASKI I ŚLĄSKI
- warsztaty i superwizja dla mediatorów, spotkania, panele, wystawy, happeningi
- wystawy i punkty informacyjne na terenie WSP im. J.Korczaka

10:00-11:00 POGROMCY MITÓW W MEDIACJI;

11:30-12:30 Warsztaty

Klasyczne mediacje rodzinne Anna Ficek (Małopolskie Centrum Mediacji)
Mediacje proaktywne Beata Jaroszyńska (Krajowe Centrum Mediacji)
Mediacje pojednawcze Jerzy Śliwa (Stowarzyszenie Mediatorów Polskich)
Mediacje w sprawach karnych, w tym w sprawach o przemoc domową Krzysztof Kowalski (Mazowieckie Stowarzyszenie Mediatorów)
Nie ma spraw trudnych - superwizja w mediacji Jerzy Śliwa
Co zrobić żeby usłyszeć i być usłyszanym Anna Ficek, Agnieszka Stachura

15:30-17:00 MEDIACJE SOCJALNE - Zjazd Stowarzyszenia Mosty Porozumienia

17:00-19:00 - Debata JAK PROMOWAĆ MEDIACJE I MEDIATORÓW
Mediatorzy.org dyżury, debaty, mediacje sądowe Beata Jaroszyńska (Dyrektor Krajowego Centrum Mediacji)
Kampania Pogódźmy się na Święta Anna Ficek (Dyrektor Małopolskiego Centrum Mediacji, Prezes Unii Regionalnych Centrów Mediacji)
Kampania Zgoda - Prezent na Dzień Dziecka Agnieszka Stachura (Dyrektor Śląskiego Centrum Mediacji)

6.07.2014 (nd) - DZIEŃ ŁÓDZKI - DE LEGE FERENDA

10:00-12:00 postulaty, propozycje, rekomendacje przyjęcie rezolucji Ogólnopolskiego Kongresu Mediatorów Rodzinnych moderatorzy: Michał Talaga (Stowarzyszenie Zawodowych Mediatorów), Krzysztof Kowalski (Mazowieckie Stowarzyszenie Mediatorów)

Swoją obecność potwierdzili już mediatorzy 20 polskich organizacji mediatorów. Nie moze Ciebie zabraknąć!