Podsumowanie Mobilnego Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich w Zielonkach.

2011-11-29

W dniach 17 i18 listopada2011 r. w Zielonkach zorganizowane zostało Mobilne Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich. Mobilne Centrum zostało zorganizowane we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zielonkach. Dyżur prawnika odbył się w siedzibie Forum Aktywności Loklanej, dzięki uprzejmości GOPS. Celem wydarzenia było umożliwienie mieszkańcom skorzystania z bezpłatnych porad oraz informacji prawnych i obywatelskich. Mobilne Centrum skierowane było zwłaszcza do osób, które z różnych powodów nie mogą dotrzeć do Centrum Porad w Krakowie lub Kocmyrzowie - Luborzycy.

Z możliwości rozmowy z prawnikiem skorzystało 9 osób, którym udzielono łącznie 14 porad oraz informacji prawnych i obywatelskich.

Mobilne Centrum zorganizowane zostało przez stowarzyszenie Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce z siedzibą w Krakowie w ramach projektu „Bliżej Obywatela – poradnictwo prawne i obywatelskie” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wszyscy mieszkańcy Gminy Zielonki mogą nadal korzystać z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich w Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich w Kocmyrzowie - Luborzycy lub Krakowie.