Uroczyste otwarcie Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich w Bochni

2011-02-24

W dniu 25 lutego 2011 r. w Bochni odbędzie się spotkanie inaugurujące działalność stowarzyszenia Rodzina Kolpinga. Jednym z punktów spotkania będzie prezentacja projektu „Bliżej Obywatela – poradnictwo prawne i obywatelskie” realizowanego od stycznia br. również i w  Bochni. W ramach projektu założono funkcjonowanie Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich w Bochni. Centrum rozpoczęło działalność dnia 17 stycznia br. oferując bezpłatne porady prawne i obywatelskie. Prawnicy w każdy wtorek i czwartek (14:30-18:30) pomagają klientom rozwiązywać trudne sytuacje życiowe, w jakich osoby te się znalazły. Klienci mogą także na miejscu skorzystać z komputera i internetu w celu samodzielnego wyszukiwania informacji.
Ilość klientów odwiedzających każdego tygodnia Centrum świadczy wyraźnie o bardzo dużym zapotrzebowaniu na porady prawne i obywatelskie. Mamy nadzieję, że działalność Centrum przyczyni się do wzrostu świadomości prawnej i obywatelskiej mieszkańców powiatu.