Wsparcie prawno-doradcze dla seniorów

2018-06-09

Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza osoby w wieku 60+ do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich.

Projekt będzie realizowany na terenie województwa małopolskiego: w Krakowie, Bochni, Brzesku, Oświęcimiu oraz Makowie Podhalańskim oraz w mniejszych miejscowościach - wsiach, aby umożliwić każdej osobie w wieku 60+ takiego wsparcia.

Znajomość prawa zwłaszcza wtedy, gdy mamy podejmować jakieś ważne życiowe decyzje, jest bardzo przydatna. Tymczasem dotarcie do aktualnych przepisów w tak szybko zmieniającej się rzeczywistości prawnej często nie jest proste, a nieznajomość przepisów powoduje sytuacje, kończące się poważnymi problemami. Doświadczenie Dzieła Kolpinga dowodzi, że poziom znajomości praw i obowiązków jest bardzo niski. Zmiany w polskim prawodawstwie następują szybko, a ich język jest hermetyczny i niezrozumiały dla większości społeczeństwa. Od 2009 Dzieło Kolpinga świadczy bezpłatne poradnictwo obywatelskie (obejmując teren Małopolski jak i Podkarpacia oraz woj. opolskiego).

Już w najbliższym czasie zostaną uruchomione Senioralne Punkty Porad Prawnych i Obywatelskich.

Projekt dofinansowany ze środków  Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych  na lata 2014-2020